Ana Sayfa Genel Yeşim’den inovatif bir ürün

Yeşim’den inovatif bir ürün

709
0

Üretimin her aşamasında “Önce İnsan” diyen Yeşim Tekstil’in, ürettiği inovatif kumaşlar tüketiciye kullanımda konfor yaratıyor

Tekstil sektöründe kendisini global bir firma olarak konumlandıran, teknolojisi, kaliteli insan kaynağı, profesyonel yönetim argümanları ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalarla  ev tekstili ve hazır giyimde dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, inovatif çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden Yeşim Tekstil, son olarak ev tekstili müşterisi Karaca Home için ürettiği yatak seti ile fark yarattı. Genelde dokuma kumaştan yapılan yatak setleri  Yeşim Tekstil tarafından örme, penye kumaştan yapılarak tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Kullanım kolaylığı sağlayan, üretimi ve tasarımı Yeşim Tekstil’e ait olan bu yatak setlerinin içinde yer alan yorganda ise nano elyaf kullanıldı. Hafif, yumuşak ve yıkanabilir olan yorganlar aynı zamanda yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor.Özellikle genç ve çocuk odalarında tüketiciler tarafından tercih edilen bu yorganların ön yüzü baskı desenli  ve nakış desenli olduğu için yorganla birlikte nevresim kullanmak gerekmiyor.

Pratik kullanımı ile dikkat çeken ve Karaca Home mağazalarında tüketiciye sunulan bu yatak setleri farklı boyutlarda desen ve renkleriyle dikkat çekiyor. 21-24 Eylül’de İstanbul’daki Zuchex Ev Eşyaları ve Lifestyle fuarında Karaca Home’un standında “Rahatlığı Herkesi Saracak”  sloganı ile Cotton Comfort adıyla tüketicilerin beğenilerine sunulan bu ürünlere ise ilgi büyük oldu.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, konu ile ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Günümüzde inovasyon kavramı, firmaların gündeminin en üst sırasına oturdu. Artık gelecek odaklı her firma, kendini inovatif bir firma olarak konumlandırmaya çalışıyor. Dünyadaki trendler, teknolojiye ve müşterilerin beklentisine paralel olarak hızla değişiyor. Yeni trendleri yakalamak, hatta yeni trendler yaratabilmek için sürekli yenilik peşinde koşmak gerekiyor. Bugünün iş dünyasında inovasyon bir kerelik değil, tekrarlanabilir, sistemleştirilebilir ve şirketlerin yapısına yerleştirilebilir bir süreç haline geldi.

Son yıllarda yaratıcılık ve inovasyon hayatın her alanında olduğu gibi tekstil sektöründe de çok önemli bir yer edindi. Tekstilde sürdürülebilir bir gelişme ve başarı hedefleyen kişiler ve kurumlar yeni, farklı, yaratıcı fikirler ve projeler üretmek zorundalar. Sürekli değişim ve rekabetin egemen olduğu bir dünyada yaşamımızı sürdürmek zorundayız. Artık düşünülmeyeni düşünmek, yapılmayanı yapmak, hayata geçirmek hiç olmadığı kadar önemli. İşte ev tekstili müşterilerimizden Karaca Home için tasarlayıp, üretttiğimiz penye süpremden yapılan bu yatak setleri ile tüketiciye kullanım kolaylığı ve kişisel bir konfor yaratmayı hedefledik.”

2000’li yılların başından itibaren nano teknolojik kumaşların AR-GE olarak üretimini yapan Yeşim, tekstil sektöründe son yıllarda en önemli trend olan yanmayan, su tutmayan, ütü gerektirmeyen, terletmeyen akıllı kumaşların Türkiye’deki ilk üreticileri arasında yer alıyor. Firma aynı zamanda Yeşim Organic ve Yeşim Recycle adıyla da iki markaya sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz