Ana Sayfa Genel Yeni yatırım için arsa ve bina desteği geliyor

Yeni yatırım için arsa ve bina desteği geliyor

435
0

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan yeni teşvik paketinin arsa ve bina yatırımı yapmak istemeyen sanayicinin elini rahatlattığını belirterek, “Şimdi fabrika kurup istihdam yaratmak için önümüzde hiçbir engel kalmadı. Yeni yatırım için zincirin tüm halkaları tamamlandı” dedi.

 

Şeref Fayat yaptığı yazılı açıklamada, daha önce açıklanan teşvik paketinde özellikle 5. ve 6. bölgelerin emek yoğun hazır giyim sektörü için öne çıktığını ancak istenen sonucun alınamadığını hatırlatarak şunları söyledi: “Bir önceki teşvik paketinde istihdama destek verilirken, bina ve arsa yatırımı sanayiciden bekleniyordu. Ancak bir yandan global rekabette ciddi sorunlarla mücadele ederken öte yandan arsa satın alıp, üzerine 3-5 milyon TL’lik bina yatırımı yapmak istemiyoruz. Bu nedenle o paketten istenen sonuç alınamadı. Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır’da açıkladığı 140 milyar liralık yeni pakette arsanın da binanın da devlet tarafından karşılanacağı müjdesini verdi. Artık istihdama, arsaya ve binaya devlet desteği var. Dolayısıyla yatırım zincirinin tüm halkaları tamamlanmış oldu. Önümüzdeki engellerin tamamı kalktı. Yeni yatırım için son derece heyecanlıyız.”

Şeref Fayat, işsizliğin en büyük sorun olduğu Doğu ve Güneydoğu’ya yönelik yatırım ve kalkınma hamlesinde emek yoğun hazır giyim sektörünün önemli bir misyon üstleneceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz