Ana Sayfa Genel METYX Grup, global kompozit endüstrisi için teknik kumaş üretimi ile ilgili büyük...

METYX Grup, global kompozit endüstrisi için teknik kumaş üretimi ile ilgili büyük büyüme planlarını açıkladı.

538
0

METYX Grup, yaklaşık 25 yıldır teknoloji tedarikçisi olan Alman teknik tekstil makineleri üreticisi KARL MAYER firması ile ek 12.000 tonluk cam ve karbon elyaf kumaş örme kapasitesi sağlayacak yeni üretim hatları için büyük bir anlaşma yaptı. Yeni kapasite ile hem Türkiye’de Manisa fabrikasının kapastesini arttıracak hem de çok uluslu stratejik büyüme planlarının bir parçası olacak şekilde deniz aşırı üretim tesislerinin temellerini atacak.

METYX Composites’in Yönetici Ortağı Uğur Üstünel, “Teknik kumaş bölümümüzün son dönemde büyümesi ve kompozit rüzgar türbin kanatları üreten global kilit müşterilerimiz ile gerçekleştirilen başarılı yeterlilik sertifikasyonları, bize KARL MAYER’e çoklu makine siparişi verme cesaretini verdi.” dedi.

KARL MAYER Teknik Tekstil’in Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) Karkheinz Liebrandt yaptığı açıklamada, “METYX Grup’un kompozit endüstrisindeki büyümesinin ve başarısının bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. 1989 yılına dayanan uzun vadeli işbirliğimize çok değer veriyoruz ve önümüzdeki yıllarda da bu işbirliğinin devam etmesini istiyoruz.” dedi.

Teknik tekstil ve kompozitle ilgili ürünlerin üretimi için uzun vadeli bir planın bir parçası olarak son yıllarda büyük yatırımlar yapmış olan METYX Grubu için rüzgar enerjisi sektörü kilit bir stratejik pazardır.Türkiye’de Manisa fabrikasının büyümesine imkan sağlayan hem 2016 yılında satın alınan komşu arazi, hem de halihazırdaki fabrika arazisi içindeki büyüme çok eksenli kumaş üretim hatlarının artırılması, depo, kit ve kalıp üretim alanlarının genişletilmesi, üretimin artırılması için yeterli alan sağlıyor.

METYX Grup’un kompozit teknik kumaşlara yaptığı bu son yatırımı ile Türkiye’de yaklaşan yeni ulusal mevzuat değişikliği uyarınca rüzgar enerjisi müşterilerinin yerel pazardaki üretiminde yerel tedarikçilerden ürün temini gerekliliği konusunda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz